Lista aktualności Lista aktualności

OTWARTE SADZENIE LASU

 

 

Dołącz do leśników- posadź las.

Kartuscy leśnicy zapraszają w sobotę 13 kwietnia br., do leśnictwa Bącka Huta, gdzie odbędzie się wspólne sadzenie lasu. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które chcą przyczynić się do powstania kolejnego pokolenia lasu.

Tym razem będziemy sadzić sosnę w miejscu, gdzie w ramach rębni złożonej następuje zmiana pokoleniowa- po usunięciu dojrzałego drzewostanu posadzone zostaną młode drzewka, które w przyszłości stworzą piękny las.

Spotykamy się o godzinie 10:00 na parkingu leśnym przy Stacji Turystycznej ,,Lubygość” przy leśniczówce Mirachowo skąd przejedziemy na miejsce sadzenia. Po wspólnej pracy wszystkich uczestników zapraszamy na poczęstunek w Stacji Turystycznej ,,Lubygość”. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00.

Przypominamy o zabraniu ze sobą rękawic, wygodnego obuwia i terenowego ubioru, w tym w razie niepogody kurtki przeciwdeszczowej, a przede wszystkim dobrego humoru.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 10 kwietnia pod numerem 58 685 29 30 lub na     e-mail kartuzy@gdansk.lasy.gov.pl.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia.  
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                                                                              
PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!