Lista aktualności Lista aktualności

28 kwietnia niedaleko Gowidlina wspólnie posadziliśmy „Las Odrodzenia”- drzewa wróciły po ubiegłorocznej nawałnicy w Nadleśnictwie Kartuzy.

Do wspólnego sadzenia lasu w Leśnictwie Kamionka, na zaproszenie kartuskich leśników, licznie przybyli uczniowie szkół z opiekunami, harcerze i mieszkańcy regionu, a także parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, instytucji oraz organizacji. Łączniew odnowienie lasu zaangażowało się ponad 200 osób.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. To właśnie w Leśnictwie Kamionka, w nocyz 11 na 12 sierpnia 2017 roku, potężny wiatr wywrócił najwięcej drzew w Nadleśnictwie Kartuzy.

 

Nadleśniczy Michał Majewski wita przybyłych gości (fot. Piotr Majkowski)

 

Po krótkim powitaniu, udaliśmy się na najważniejszą część naszego spotkania, czyli sadzenie lasu. Większość ze zgromadzonych nie pierwszy raz brała udział w takiej formie aktywnego spędzania czasu. Dla tych, którzy chcieli sobie przypomnieć, jak prawidłowo posadzić sadzonki, żeby z czasem wyrosłyz nich potężne drzewa, leśnicy przeprowadzili krótki instruktaż.


We wspaniałej atmosferze, chociaż przy niełatwej i wymagającej skupienia pracy, ponad hektar powierzchni został obsadzony sosnami i bukami. Dzięki wspólnemu wysiłkowi w miejscu dawnej  katastrofy znowu będzie szumiał las.

 


Niejednokrotnie sadzenie było dosłownie wspólne (fot. Piotr Majkowski)

 

Do wspólnej pracy licznie stawili się prawdziwi pasjonaci lasu (fot. Piotr Majkowski)

Las wraca na swoje miejsce (fot. Piotr Majkowski)

Na koniec przy grochówce, kawie i herbacie uczestnicy mieli możliwość zregenerować swoje siły. Wielu z nich zapowiedziało już chęć udziału w kolejnych takich inicjatywach.

Po bardzo dobrze wykonanej pracy przyszedł czas na „małą” regenerację (fot. J. Pawlikowski)

Kartuscy leśnicy serdecznie dziękują za wspólne spędzenie czasu i zaangażowanie
w odnowienie zniszczonego przez nawałnicę lasu.

Do następnego razu, Darz Bór!